Altın Boynuz Türk Film Şenliği, Türk sinemasının 100. yılı vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Evrensel Müdürlüğü’nün sponsorluğunda Montreal’de gerçekleştirildi. 101 senelik Imperial sinema... Kampüste Çıplak Ayaklar

Altın Boynuz Türk Film Şenliği, Türk sinemasının 100. yılı vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Evrensel Müdürlüğü’nün sponsorluğunda Montreal’de gerçekleştirildi. 101 senelik Imperial sinema salonlarının ev sahipliğini yaptığı festivalde gösterilen Cansel Elçin’in ilk yönetmenlik deneyimi Kampüste Çıplak Ayaklar, Kanada’dan tam puan aldı. Festivalde ayrıca Müslüm Gürses’in hayatını konu edinen Müslüm Baba’nın Evlatları adlı belgeselle birlikte Reha Erdem’in Şarkı Söyleyen Kadınlar, Seren Yüce’nin Çoğunluk, Deniz Akçay’ın Köksüz, Derviş Zaim’in Perde, Onur Ünlü’nün Sen Aydınlatırsın Geceyi ve İtirazım Var adlı filmleri gösterildi.

Festivali organize eden Onur Karaman ve Uğur Can Gürsözlü, amaçlarının Türk kültürüne ve sinemasına hizmet etmek olduğunu söyledi. 100 senelik Türk sinemasından özenle seçtikleri eserleri Kanadalı sinemaseverlerle buluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Gürsözlü, “Türk filmlerini Kanada’da sergilemek; Quebec, Kanada ve Türk kültürü içinde etkileşime imkan sağlamak ve Türk sinemasının dünyadaki profesyonellerle buluşmasına katkıda bulunmak istedik. Festivali, her sene düzenlenecek geleneksel bir etkinlik haline getirmek istiyoruz. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Evrensel Müdürlüğü olmak üzere bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz,” dedi.