TÜRK KADINLARI İÇİN ILAC LİDERLİK BURSLARI 2019 TÜRK KADINLARI İÇİN ILAC LİDERLİK BURSLARI 2019
Kanada Uluslararası Dil Akademisi (ILAC), 2019 yılı içerisinde Türkiye’den 10 genç kadının Kanada’da İngilizce öğrenmesi için 100.000 dolar burs fırsatı sundu. Her kazanan Toronto’daki... TÜRK KADINLARI İÇİN ILAC LİDERLİK BURSLARI 2019

Kanada Uluslararası Dil Akademisi (ILAC), 2019 yılı içerisinde Türkiye’den 10 genç kadının Kanada’da İngilizce öğrenmesi için 100.000 dolar burs fırsatı sundu.

Her kazanan Toronto’daki ILAC’da İngilizce öğrenmek için bir akademik yıl bursu kazandı.

“Bu kadınlar gerçek bir ilham kaynağı” diyor ILAC CEO’su ve Kurucusu Jonathan Kolber. “ILAC’taki eğitimle sadece İngilizce alanında değil, öğrencilerimizin dünyasını da dönüştürdüğümüze inanıyorum. Eğitimin gücü budur ve bu bursların Türkiye’den gelen bu yetenekli 10 genç kadına inanılmaz imkânlar sağlayacağını umuyorum.”

Burslardan yararlanabilmek için, başvuru sahiplerinden toplum hizmeti ve liderlik alanındaki başarılarını ve hedeflerini açıklayan bir dakikalık bir video sunmaları istenmişti. Başvurular içeriklerine ve yaratıcılıklarına dayanarak değerlendirildi ve ilk önce komisyon tarafından 40 kişi seçildi. İlk 10’u seçmek için ILAC çalışanlarının yer aldığı bir diğer değerlendirme komisyonu kuruldu.

ILAC, Türk Kadınları için Liderlik Bursu’nun 10 finalistini duyurmaktan mutluluk duyuyor. Her kazanan Toronto’daki ILAC’da İngilizce öğrenmek için bir akademik yıl bursu alacak.

Kanada Uluslararası Dil Akademisi (ILAC), Türk Kadınları için ILAC Liderlik Bursu’nun 10 finalistini şu şekilde açıkladı:

  1. Simge Kılıç
  2. Simge Nur Güdücü
  3. Öykü Kübra Kır
  4. Nur Arslaner
  5. Öykü Çağlan
  6. Özge Çetinaslan
  7. Merve Ceyhan
  8. Şeyma Demir
  9. Erna Gökaslan
  10. Serra Tatlıcılar