Kanada Milli Günü Resepsiyonu Kanada Milli Günü Resepsiyonu
Kanada Başkonsolosu Ulric Shannon’un 5 Temmuz’da Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlediği resepsiyona EduLife Canada Dergisi olarak davetliydik. Kanada Başkonsolosluğu, Kanada’nın kuruluşunun 151. yılını Rahmi Koç... Kanada Milli Günü Resepsiyonu

Kanada Başkonsolosu Ulric Shannon’un 5 Temmuz’da Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlediği resepsiyona EduLife Canada Dergisi olarak davetliydik.

Kanada Başkonsolosluğu, Kanada’nın kuruluşunun 151. yılını Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirdiği 400 kişilik bir davetle kutladı. Çeşitli ülkelerin konsolosları, belediye başkanları, iş insanları, eğitim kurumları yöneticileri ve önemli dernek yöneticilerin katıldığı davette aynı zamanda Kanada ile Türkiye arasındaki diplomatik işbirliğinin 75. yılı şerefine pasta kesildi.

 

Kanada’nın İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon himayesinde gerçekleştirilen Kanada’nın kuruluşunun 51. yılının ve Türkiye ile gerçekleştirilen diplomatik işbirliğinin de 75. yılı olması nedeniyle duyulan memnuniyet dile getirildi. İki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasının hedeflendiğine vurgu yapıldı. Son yıllarda eğitim için Kanada’yı tercih eden Türk öğrencilerin sayısının da arttığına dikkat çekilen resepsiyonda eğitim kurumlarının yöneticileri de yer aldı.

Davette konuşan Shannon; “Kanada Başkonsolosluğu olarak ülkemizin kuruluşunun 151. yılını siz dostlarımızla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz diplomatik işbirliğinin de 75. yılında iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasını hedefliyoruz. Kanada’da hâlihazırda 55 bin kişilik bir Türk topluluğu bulunuyor. Eğitim için Kanada’yı tercih eden Türk öğrencilerin sayısı geçen sene % 34 oranında artış gösterdi. Buna karşılık Türkiye’nin Kanada’ya gerçekleştirdiği ihracat da %10’un üzerinde arttı. Bu uyumlu işbirliğinin her geçen gün daha iyiye gideceğine inanıyoruz.” dedi.

Son olarak gerçekleştirilen davette; Kanada’ya özgü ikramlar ve canlı müzik eşliğinde, İstanbul’un eşsiz manzaralarından birine sahip olan Rahmi Koç Müzesi’nde açık havada davetlilerin hoşça vakit geçirdiklerini de eklemek gerek.