11-18 Mart 2017 tarihleri arasında, Kanada eğitim sistemini tanıtmak üzere kurulan EduCanada Turkey, Türkiye’nin Kanada İstanbul Başkonsolosu Sayın Ulric Shannon himayesinde Kanada Eğitim Haftası düzenlendi. ILAC Dil Okulları... Kanada Eğitim Haftası

11-18 Mart 2017 tarihleri arasında, Kanada eğitim sistemini tanıtmak üzere kurulan EduCanada Turkey, Türkiye’nin Kanada İstanbul Başkonsolosu Sayın Ulric Shannon himayesinde Kanada Eğitim Haftası düzenlendi. ILAC Dil Okulları ve Air Canada’nın da sponsoru olduğu organizasyonun EduLife Canada Dergisi olarak bir parçası olmak gururlandırıcıydı.

Kanada Eğitim Haftası’na Kanada’nın önde gelen üniversiteleri, kolejleri, liseleri ile dil okulları katılım gösterdi. Hafta boyunca tanıtım, okul ziyaretleri, toplantılar, seminerler ve işbirlikleri için görüşmeler yapan okul yöneticileri, 18 Mart’ta İstanbul’da düzenlenen fuarda öğrencilerle bir araya gelerek Kanada’da eğitim şartları hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca etkinlik sırasında Kanada’da yaşam, öğrenci hayatı ve vize şartları hakkında bilgilerin verildiği seminerler de büyük ilgi gördü.

Gelen yoğun talep nedeniyle önümüzdeki 7 Ekim’de EduCanada Turkey’in yine bir Kanada Eğitim Haftası düzenleyeceğini buradan duyuralım.

Kanada Eğitim Haftası ile ilgili bilgi almak için, www.educanadaturkey.com adresini takip edebilirsiniz.

Kanada Başkonsolosu Sayın Ulric Shannon’un Türkçe olarak başlayıp, İngilizce devam ettiği açılış konuşmasının tam metni:

“Sevgili Öğrenciler, Sayın Veliler ve Değerli Konuklar, Bugün sizlerle Kanada Eğitim Haftası Etkinlikleri dolayısıyla bir arada olduğum için çok mutluyum. Bu etkinlik Başkonsolosluğumuzun düzenlediği ilk Eğitim Etkinliği olması sebebiyle bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu etkinliğin amacı Kanada’daki Uluslararası Okul ve Üniversiteleri ve Kanada Eğitim Sistemini sizlere tanıtmaktır. Türkçem çok iyi olmadığından konuşmama İngilizce devam etmek istiyorum. Bir dahaki sefere Türkçe konuşmayı hedefliyorum.

Tüm Kanada Konsolosluğu takımı adına size hoş geldiniz demek istiyorum. Öncelikle, ana sponsor olan ILAC’a bunları gerçekleştirmemizi
sağlayan cömert yardımı için teşekkür ederiz. Air Canada’ya da aynı şekilde. Kanada Konsolosluğu 2013’te kurulduğundan beri Türkiye’de
ilk defa böyle bir etkinlik düzenleniyor. Şimdi bunun için doğru zaman. Avrupa ve Amerika’daki belirsizlik zamanında Kanada, Türk öğrencilere güvenli ve samimi bir yer teklif ediyor.

Kanada’da 355.000 uluslararası öğrenci var, Türkiye’de ise 4000’den az bir sayı. Biz bu pazarı büyütmek istiyoruz. Kanada’nın eğitimi marka olarak güçlü: Fiyat olarak uygun, güvenli, itimadı güçlü, araştırmaya yatırım yapan ve iş pazarının hazırlanmasına odaklıdır. Kanada’daki üniversitelerin mezunlarının %90’ı ilk 6 ay içinde iş buluyor. Buna ek olarak, Kanada’nın iki dilli bir ülke olarak eğitimlerini Fransızca olarak sürdürmek isteyenler için ilginç seçenekler de sunduğu bilinmelidir. Ama Kanada’nın asıl özelliği milli karakteri, farklılıklara değer veren samimi tabiatı. Kanada tecrübesi edinmeleri için dünyanın dört bir yanından gelen insanları memnuniyetle karşılıyoruz ve bu sayede milli yapımız güçleniyor.

Dediğim gibi, eğitim markamız güçlü ve şu anda dünyadaki Kanada imajı çok olumlu. Ama Türkiye’de çok bilinmiyoruz. Kanada Eğitim Haftası bunu değiştirmek için ve Kanada’nın eğitim markalarını tanıtmak için yaptığımız ilk büyük girişimimiz.

Bugün yüzlerce Türk öğrencimiz ve aileleriyle tanışma fırsatımız olacak. Ve çoğunuz bizim marka elçimiz olacaksınız.

Genç diplomatlara verilen güzel bir tavsiyeyi anımsadım: Her zaman yurt dışında, insanların tanıyacağı tek Kanadalıymışsın gibi davran.
Bugün tanışacağımız gençlerden bazıları sizin de yardımınızla Kanada’da eğitim fırsatını yakalayacak. Bazıları kariyerlerini orada inşa edecek ve bazıları da bunun sonucunda hayatlarını oluşturacak. Buna katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Size bol şans diliyorum. Bir şeye ihtiyacınız olduğunda buradayız.”

 

Kanada Eğitim Haftası’ından Kareler

      

 

EduLife Canada Magazine