Eğitim danışmanlık acentelarının bazılarında, Türk öğrencilerin başvurularının, geçen yıla göre yüzde 50-75 oranında artışlar olduğu kaydediliyor. Kanada’da eğitim görmek isteyen Türk öğrencilerin sayısı ise... Kanada’da Eğitime Büyük Rağbet

Eğitim danışmanlık acentelarının bazılarında, Türk öğrencilerin başvurularının, geçen yıla göre yüzde 50-75 oranında artışlar olduğu kaydediliyor.

Kanada’da eğitim görmek isteyen Türk öğrencilerin sayısı ise son 12 ayda keskin bir artış gösterdi. Yaklaşık 55.000 Türk öğrenci her yıl çeşitli programlara kayıt yaptırarak, yurt dışında eğitim alıyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler İngiltere, ABD, Almanya, Fransa, Avustralya ve Kanada olarak sıralanıyor. ABD ve İngiltere, özellikle İngilizce, lisans ve lisansüstü programları için tercih ediliyor.

Fakat ABD, İngiltere ve Avrupa’daki değişen siyasi iklim sonucunda, her düzeydeki Kanada eğitim kurumuna Türkiye’den olan ilginin artması kaçınılmaz görünüyor.

Eğitim danışmanlık acentelarının bazılarında, Türk öğrencilerin başvurularının, geçen yıla göre yüzde 50- 75 oranında artışlar olduğu kaydediliyor.

Ayrıca, Ocak 2015 ile Aralık 2016 arasında Türk lirasının, ABD dolarına karşı değerinin yaklaşık yüzde 40’ını kaybetmesinin sonucunda, düşük kalan Kanada dolarının karşılanabilirliği, ABD doları ve İngiliz sterlini karşısında bir avantaja dönüşmüş oluyor.

Eğitim sürecinin kalitesi, güvenli ortamı, ekonomik refah, doğal yaşam alanları, çoğulcu bir bakış açısıyla yönetim şekli düşünüldüğünde, Kanada bugünümüz ve geleceğimiz için güzellikler vaat ediyor.

EduLife Canada Magazine