Kanada 150’nci kuruluş yılını kutlarken; Kanada’nın Ankara Büyükelçiliği Rezidansı’nda düzenlenen resepsiyona EduLife Canada Dergisi de davetliydi. Ev sahipliğini Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Saygıdeğer Christopher John... Ankara’da 150. Yıl Resepsiyonu

Kanada 150’nci kuruluş yılını kutlarken; Kanada’nın Ankara Büyükelçiliği Rezidansı’nda düzenlenen resepsiyona EduLife Canada Dergisi de davetliydi. Ev sahipliğini Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Saygıdeğer Christopher John Cooter ve Karen Blumenschein’in üstlendiği resepsiyon; sürprizler, içten konuşmalar, müzik, ikram, gökyüzü, dans ve genel olarak verdiği mesajla “işte Kanada farkı!” dedirten türdendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda, konukların çeşitliliği ile oluşan görüntü görülmeye değerdi. Davetliler, tek tek girişte Cooter ve Blumenschein tarafından karşılandı. Türk ve Kanada millî marşlarının okunmasıyla başlayan resepsiyonda Büyükelçi Cooter yaptığı konuşmada; Kanada 150’nci yıl kutlamalarının 2017 yılı boyunca dünya genelinde çeşitli etkinliklerle devam edeceğini belirtti. Cooter, Kanada’nın dört temayla dünyaya örnek olduğunu ifade etti. Çeşitlilik ve dâhiliyet-uzlaşma, genç nesil ve çevre temalarının Kanada için önemine değinen Cooter, “Kanada, tüm dünyadan gelmiş insanlara ev sahipliği yapıyor ve mültecilere, öğrencilere, yatırımcılara ve ziyaretçilere her daim hazır. İnsancıl yanımızı çok şey borçlu olduğumuz ve geçmişte adil davranmadığımız yerli halklara göstermek durumundayız. Genç nesil için fırsatlar yaratmalıyız. Çevremizi korumak için sorumluluk almalıyız.” dedi. Büyükelçi Cooter ayrıca Yenimahalle Belediyesi ve TEMA işbirliği ile bir okulun karşısına Türkiye’de ilk kez Kanada Parkı açtıklarını ifade etti.

Gece boyuncaKanada ve Türk damak tadına hitap eden ikramlar, heybetli ağaçların bulunduğu açık alanda açık gökyüzü ve sahne alan Grup İzgi’nin yaptığı müzikle katılımcılar keyifli zaman geçirdi. Samimi tavırlarıyla dikkat çeken Büyükelçi Saygıdeğer Christopher John Cooter ve Karen Blumenschein da, konuklarla birlikte dans ettiler.

Resepsiyonda 150. yıl anısına bir de sürpriz vardı. Kanada bayrağının renkleri olan kırmızı ve beyaz 150 tane balon, pistte davetlilere dağıtıldı ve bir anda gökyüzüne bırakıldı. Gece DJ Ahmet Bediz’in performansıyla devam etti.

Davetten ayrılırken başka bir sürpriz daha bizleri bekliyordu. TEMA Vakfı aracılığıyla her katılımcıya ayrılırken verilmek üzere çiçek fideleri…

EduLife Canada Magazine