Kanada Kültür Merkezi danışmanlık ve özel ders hizmetlerinin verildiği; Kanada’nın eğitim sistemini tüm boyutlarıyla tanıtmayı ve Kanada’ya gitmek isteyen öğrencilerin istedikleri alanlara uygun, doğru bir...

Kanada Kültür Merkezi danışmanlık ve özel ders hizmetlerinin verildiği; Kanada’nın eğitim sistemini tüm boyutlarıyla tanıtmayı ve Kanada’ya gitmek isteyen öğrencilerin istedikleri alanlara uygun, doğru bir eğitim programına yerleştirilmesini sağlamayı amaç edinmiş bir eğitim ve kültür kuruluşudur.

Merkezimiz

KANADA KÜLTÜR MERKEZİ, Ortadoğu’nun en büyük metropolü olan İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşılabi- lecek bir konumda, Beyoğlu, İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır. Hem danışmanlık hem de özel ders hizmetle- rinin verildiği iki ayrı bölümden oluşan iki katlı merkezimiz, öğrencilerimizin rahatlıkla gelebileceği ve merkezimizin tüm imkânlarından faydalanabileceği bir eğitim ve kültür kompleksidir. Kanada Kültür Merkezi, öğrencilerinin tüm sorularına tüm gücüyle cevap vermeyi kendine görev edinmiştir.

Kadromuz, Kanada’da eğitim, vize ve göçmenlik danış- manlığı hizmetlerini alabileceğiniz danışmanlardan; özel İngilizce ve Fransızca dersleri alabileceğiniz yerli ve alanında uzman dil eğitmenlerinden ve sizi ilgiyle karşılayacak profesyonellerden oluşmaktadır.

Misyonumuz

KANADA KÜLTÜR MERKEZİ, Kanada’nın eğitim sistemini Türkiye’de tanıtmayı ve Kanada’ya eğitim için gidecek öğrencilerin istedikleri alanlara uygun, doğru bir eğitim programına yerleştirilmesini sağlamayı misyon edinmiştir. Yönetici kadrosunun ve eğitim danışmanlığı ekibinin daha önce Kanada’da yaşamış ve orada liseden itibaren eğitim görmüş kişilerden oluşması, Kanada Kültür Merkezi’ni diğerlerinden ayıran en önemli özelliğidir.

Kanada’daki eğitim sistemini çok iyi bilen eğitim direktörlerimiz, sizinle beraber size en uygun okulları bulup listeler; bunlar arasından kişisel özelliklerinize ve aynı zamanda kabul şartlarına uygun olan okul seçimini gerçekleştirmenizi sağlar. Seçilen okula gideceğiniz güne kadar tüm planlamayı yapar; sonraki dönemde ise rahatça iletişim kurabileceğiniz, yardım ve destek alabileceğiniz bir danışmana dönüşür.

Hizmetlerimiz

  • Dil Okulu Başvuruları
  • Lise Eğitimi Başvuruları
  • Üniversite Başvuruları
  • Yaz Okulu Başvuruları
  • Türkiye’de Özel İngilizce ve Fransızca Dersleri
  • IELTS, TOEFL, DELF Sınavlarına Özel Hazırlık Dersleri
  • Göçmenlik Danışmanlığı
  • Kanada Öğrenci ve Turist Vizesi Başvuruları

Kanada’nın Kültür Merkezi’ni Bir de Onlardan Dinleyelim

Kızımı Kanada’da eğitime göndermeden önce, gerek kızım gerekse onu göndermeye aracı olacak kurum konusunda bir eğitimci olarak fazlasıyla ince eleyip sık dokudum.   Görüştüğüm kurumların içinde, bir fuar vesilesi ile tanıştığım Kanada Kültür Merkezi de vardı. Aradığım güveni, anlayışı ve bilgiyi bu kurumda bulduğum için çok memnunum. Kızımı, lise 11. ve 12. sınıfı okuması için Kanada Kültür Merkezi vasıtası ile Ottawa’ya bir devlet lisesine gönderdik. Bir buçuk yıldır her başımız sıkıştığında Kanada Kültür Merkezi çalışanları yardıma hazır bir şekilde ve güler yüzle karşıladılar bizi. Şu an kızımız York Üniversitesi’nde okuyor ve yine Kanada Kültür Merkezi, engin bilgi ve tecrübesi ile bize yol gösteriyor. Ailece onları tanımış olmaktan son derece mutluyuz.

Günay ÖZARIN ÖZTÜRK – York Üniversitesi Öğrenci Velisi

Verdiğiniz tüm bilgiler sayesinde, geldiğim günden beri sanki İstanbul’daymışım gibi rahatım. Ne bir vatan hasreti sorunum var, ne de bir yalnızlık sorunu. Beni çok çok iyi yönlendirmişsiniz ve sonuçta tam istediğim gibi bir üniversitede okuyorum. Çok sevgiler.

Cem ERSAYAN – McGill Üniversitesi Öğrencisi

Kanada Kültür Merkezi, sadece benim ve ailemin değil, çevremdeki pekçok arka- daşımın ve aile dostlarımızın dahi yurtdışında eğitim konusunda bilgi ve tecrübesine müracaat ettiğimiz, gerçekten seçkin bir kuruluş. Bu sebepledir ki, dört sene önce biz de, dostlarımızın tavsiyesiyle bu nadide kurum ve dost canlısı yöneticileri, kurucuları ve alışanları ile tanıştık. İlk günden bu yana Kanada Kültür Merkezi her problemimizde çözüm noktası oldu; yönetici ve alışanları da her sorumuzun cevabının bulunmasında her zaman yanımızda olup bizlere destek verdiler ve yol  gösterdiler. Kanada Kültür Merkezi sayesinde dünyanın bilmediğimiz bir yanının farkına vardık, detaylarını eşfettik. Bu esnada, kendimizi hiçbir zaman yalnız hissetmedik ve çaresizliğe düşmedik. Endişelenmedik dahi; zira çok iyi  biliyorduk ki Kanada Kültür Merkezi sorun her ne olursa da yanımızda olur/olacak. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu kuruluşun yönetici ve çalışanlarına her zaman müteşekkir oldum… Sağ olsunlar. Saygılar sunarım.

Kemal Erol TOPAÇ – Toronto Üniversitesi Öğrenci Velisi

Kanada Kültür Merkezi, son iki senedir birlikte çalıştığım bir kurum; en baştan beri hep bana yardım ettiler ve ellerinden geleni yaptılar. Herhangi bir problemde veya zorlukta hemen ilgilendiler ve yanımda oldular; aynı zamanda ne zaman ofislerine gitsem beni aileden biri gibi çok sıcak karşıladılar. Okullarımı beni yönlendirerek ama benim istediğim doğrultuda seçtiler. Son iki seneden beri her konuda hep arkamda oldular; hem fikirleri hem de destekleriyle yokluklarını hiç hissettirmediler. Kanada Kültür Merkezi’ni yurtdışına gidecek tüm arkadaşlarıma içtenlikle tavsiye eder ve onlara güvenmelerini temenni ederim. Kanada Kültür Merkezi, yurt dışında okuyacak arkadaşlarım için yapabilecekleri en güzel başlangıçtır.”

Mert GÜRHAN – Breamer College Öğrencisi

Kanada Kültür Merkezi’yle birlikte hareket etmek her adımımı daha da kolay atmamı sağladı. Öncelikle “Kariyerim için hangi ülke olmalı?”, “Doğru tercih mi yapıyorum?” gibi aklımdan bir sürü soru geçerken bu şahane ekip beni son derece rahatlattı. Uzman ve güvenilir ellerle işbirliği yapmanın avantajı bir yana, Kanada’yı avucunun içi gibi bilen başka bir danışmanla da tanışmadım. Benim en büyük sorunlarımdan biri de en iyi hangi işi yapabileceğimi bilmemekti. Bu konuda da içimi rahatlattılar. Özetle şunu söyleyebilirim, Kanada ile ilgili aklınıza gelen gelmeyen her sorunuza çözüm bulabilecek bir danışmanlık hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz. Ne demek istediğimi bu tatlı ve iş bitirici ekiple tanışınca anlayacaksınız. Şu an dünyanın dört bir yanından arkadaşlarım var, farklı bir şehirdeyim ve kendimi çok rahat hissediyorum.

Deniz Nivan ERDOĞAN – ILAC Mezunu ve George Brown College Öğrencisi

Kanada Kültür Merkezi ile çıktığımız bu yolda ilk önce hayal ettik. Sonra da Türkan Hanım’ın liderliğinde başarıya ulaştık. Evladınızın geleceğini emin ellere teslim etmek istiyorsanız ve tercihiniz Kanada ise hiç düşünmeden bu kuruma güvenebilirsiniz. Türkan Hanım ve İsmail Bey’e sonsuz teşekkürlerimizle.

Vivet Selim DESABAH – Breamer College Mezunu ve York Üniversitesi Öğrencisi

 

Ofis Adresi:
İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı No:2 Kat:2 Daire:2
( Galatasaray Lisesi Karşısında yer almaktadır.)
Beyoğlu / İstanbul / Türkiye
Merkez Telefonlarımız :
+90 (212) 252 90 35
+90 (212) 252 90 36
Fax: +90 (212) 252 90 37
Whatsapp: 0 532 425 58 73
e-mailinfo@kanadakulturmerkezi.com