Kanada’nın 150. yılı dolayısıyla Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon’nun davetiyle Rahmi Koç Müzesi’nin o büyülü atmosferinde düzenlenen resepsiyona EduLife Canada dergisi ekibi olarak katılma... İstanbul’da 150. Yıl Resepsiyonu

Kanada’nın 150. yılı dolayısıyla Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon’nun davetiyle Rahmi Koç Müzesi’nin o büyülü atmosferinde düzenlenen resepsiyona EduLife Canada dergisi ekibi olarak katılma şansı bulduk.

Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Saygıdeğer Christopher John Cooter, Kanada İstanbul Başkonsolosu Sayın Ulric Shannon, Kanada İstanbul Konsolosu Sayın Christopher Wimmer, Kanada’nın Eğitimden Sorumlu Ticari Müsteşar Yardımcısı Sayın Barış Satar’ın konuklarla yakından ilgilendikleri resepsiyon, her iki ülkenin millî marşlarının okunmasıyla başladı.

Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Saygıdeğer Christopher John Cooter’ın konuşmasının ardından, Kanada İstanbul Başkonsolosu Sayın Ulric Shannon’un yaptığı Türkçe konuşma oldukça ilgi çekiciydi.

Güneşin henüz batmak üzere olduğu saatlerde başlayan resepsiyonda konuklar; Haliç kıyısında deniz, müzik, ikramlar ve Kanada’dan görüntüler içeren bir sinevizyon gösterimi eşliğinde gecenin tadını çıkardılar.

Ayrıca geceye sponsor olan Air Canada Türkiye, Alamos Gold, Tugrap Madencilik gibi firmaların yetkililerine teşekkür edilerek plaketler sunuldu ve gecenin ilerleyen saatlerinde 150. yıl pastası kesildi.

İyi ki doğdun Kanada!

EduLife Canada Magazine