Genel Açıklama: Yurtdışı yaz okullarını, 9-18 yaş arası öğrencilerin uzun okul tatillerinde yurtdışında hem eğitici hem de eğlenceli bir program dahilinde dil becerilerini geliştirebilecekleri...

Genel Açıklama:

Yurtdışı yaz okullarını, 9-18 yaş arası öğrencilerin uzun okul tatillerinde yurtdışında hem eğitici hem de eğlenceli bir program dahilinde dil becerilerini geliştirebilecekleri ve pratik kazanabilecekleri okullar olarak tanımlayabiliriz. Hem İngilizce ve hem Fransızca dillerinin resmi dil olması öğrencilerin iki dil ile de tanışmasına olanak sağlar. Toronto ve Vancouver şehirleri yaz okullarında İngilizce eğitim almak isteyenler için; Montreal ise Fransızca öğrenmek isteyenler için ideal merkezlerdir. Genellikle haftalık 15-20 saat olan İngilizce dil eğitimi içeren programlarda, gün kahvaltı ardından dersle başlar.

Sunulan Programlar:

Son teknoloji ile donatılmış eğitim ortamlarında, duyusal ve görsel eğitim teknikleriyle ve alanında yetkin öğretmenler eşliğinde; okuma, yazma, konuşma ve anlama gibi temel dersler dil gelişim programlarının temelini oluşturur. Kanada’da yaz okuluna iki şekilde katılma şansınız olabilir. En az 10-15 öğrenci ile birlikte grup yaz okulları, daha çok 9-15 yaş arası öğrenciler için uygulanır. Genellikle bir İngilizce öğretmeni grup lideri olur ve programın başından sonuna öğrencileri gözetir, onlara rehberlik eder. 18 Yaşından küçükler için Kanada’daki okuldan gelen vasi formunun ebeveynler tarafından doldurulması gerekir.

Başvuru Koşulları:

Ayrıca 9 yaş ve yukarısında olan öğrenciler tüm dil programlarına, yaz okullularına ya da kamplarına katılabilirler.

Başvuru Evrakları:

Başvuru formunun doldurulması gerekir.

Başvuru Tarihleri:

Çok talep edilen yaz okulları erkenden dolduğundan Kasım’dan itibaren başvuru yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Çalışma İzi:

Yaz okulu öğrencilerine çalışma izni verilmemektedir.

Maliyetler:

Aile yanı daha ekonomik olur. 15-20 saatlik ders programları okula ve şehre göre değişen fiyat aralıkları yaklaşık olarak; 2.600 Kanada doları ile 5.500 Kanada doları arasındadır.