EduLife Canada ekibi olarak, Kanada’da eğitim ve yaşam hakkında merak ettiklerinizi aydınlatmak için yola çıktık. Kanada’da eğitimi seçen Türk öğrencilerin sayısının artmasından dolayı mutluyuz.... Sevgili EduLife Canada Okuyucuları

EduLife Canada ekibi olarak, Kanada’da eğitim ve yaşam hakkında merak ettiklerinizi aydınlatmak için yola çıktık. Kanada’da eğitimi seçen Türk öğrencilerin sayısının artmasından dolayı mutluyuz.

Kanada Başkonsolosluğu görevine atanan Sayın Ulric Shannon ile Kanada’da eğitim üzerine yaptığımız röportaja yer verdik.

Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının uluslararası markası olan BAU Global’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Coşkun İnce’den Kanada’da eğitime yaptıkları yatırımlar konusunda bilgi aldık.

Kanada’da okuyan öğrencilerimizin deneyimlerini, başarılarını ve benim gibi mezunların eğitim hayatında yaşadıklarını size hikayelerimizle sunmaya çalıştık.

Bu sayımızı hazırlarken Kanada’nın New Brunswick, Nova Scotia, Ontario ve Québec eyaletlerindeki pek çok okulu ziyaret ettik. Bu sayının size Kanada’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi aydınlatmasını, aynı zamanda Kanada’yı sporuyla, sanatıyla, kültürüyle, şehirleriyle daha yakından tanıma imkânı sunmasını dileyerek, sayfalarımızla baş başa bırakıyorum.

Sevgilerimle,

Türkan İBİŞ