TEVİTÖL, Kanada’daki uluslararası ‘robotik’ yarışmasının en prestijli ödülünü kazandı Üstün zekalılara yönelik eğitim veren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), Kanada’da düzenlenen... TEVİTÖL’ün Kanada Başarısı

TEVİTÖL, Kanada’daki uluslararası ‘robotik’ yarışmasının en prestijli ödülünü kazandı

Üstün zekalılara yönelik eğitim veren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), Kanada’da düzenlenen uluslararası robotik yarışmasında en prestijli ödülü kazandı.

Fotoğraflar: tevitol.k12.tr

Okulun resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre okulun robotik kulübü İnanç Mekatronik Kulübü’ne (IMC) üye öğrenciler Kanada’daki ‘First Robotic Competition’ (FRC) yarışmasından üç ödülle beraber döndü.

Yarışmanın en prestijli ödülü ‘Chairman’s Award’u kazanan IMC, 19-22 Nisan 2017 tarihleri arasında ABD’nin Houston kentinde düzenlenecek FRC finallerine şampiyon takım olarak katılmaya da hak kazandı.

Bunun yanı sıra IMC, robot performansı dalında gümüş madalya kazanırken takım kaptanı Elif Dilge Gül de en değerli öğrenci ödülü olan ‘Dean’s List Award’u almaya layık görüldü.

Fotoğraflar: tevitol.k12.tr

Söz konusu yarışmaya Türkiye’den TEVİTÖL dışında Robert Kolej, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Darüşşafaka Lisesi ve Hisar Okulları’nın dahil olduğu liselerden toplam 44 takım katıldı.

 

Kaynak: http://www.diken.com.tr/tevitol-kanadadaki-uluslararasi-robotik-yarismasinin-en-prestijli-odulunu-kazandi/

EduLife Canada Magazine