Kanada, ülkeye eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin yoğunluğuna paralel olarak onların; güvende, mutlu, sağlıklı bir ortamda kalabilmeleri için, çeşitli konaklama seçenekleri ile sizi karşılar.... Avantajlarıyla Dezavantajlarıyla Konaklama Seçenekleri

Kanada, ülkeye eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin yoğunluğuna paralel olarak onların; güvende, mutlu, sağlıklı bir ortamda kalabilmeleri için, çeşitli konaklama seçenekleri ile sizi karşılar.

Bu seçenekler arasından en uygununu seçebilmek için öğrencinin alışkanlıkları, eğitim bütçesi, ailesinin yaklaşımı önemlidir. Öncelikli bilinmesi gereken, okul başvurusu yapılırken aynı zamanda konaklama başvurusunun da yapılabileceğidir.

Genellikle uzun süreli gelen öğrenciler bir süre sonra aile yanından ayrılıp arkadaşları ile ev tutmayı tercih ediyorlar. Ayrıca birçok farklı okuldan öğrencinin oda kiraladığı ve diğer tüm alanların ortak olduğu yurt tipi binalarda odabaşına ödeme yaparak kiralama da yapabiliyorlar. Uzun süren eğitim yaşantısı boyunca kira ödemesi yapmak yerine mortgage kredisi kullanarak konut satın almak da tercih edilebilir.

Aşağıdaki tablo; öğrenciler için konaklama seçeneklerinin avantajları, dezavantajları ve ücretleri hakkında size bir kir verebilir.