Fransızca Bilenlere Burs Fırsatı Fransızca Bilenlere Burs Fırsatı
Ottawa Üniversitesi’nden Fransızca eğitimde büyük şans… Mezunlarının iş bulma oranının %95 olduğu ve öğrencilerine her yıl 60 milyon dolar burs vererek destek sağlayan Ottawa Üniversitesi’nde eğitiminizin büyük... Fransızca Bilenlere Burs Fırsatı

Ottawa Üniversitesi’nden Fransızca eğitimde büyük şans…

Mezunlarının iş bulma oranının %95 olduğu ve öğrencilerine her yıl 60 milyon dolar burs vererek destek sağlayan Ottawa Üniversitesi’nde eğitiminizin büyük kısmını Fransızca almanız senede ortalama 7.000 Kanada dolarına mümkün. Bundan lisans programları düzeyinde yararlanabilmeniz için Fransızca ve İngilizce dil yeterliliğinizin olması gerekiyor.150 yıllık bir geçmişe sahip Ottawa Üniversitesi, dünyada çift dilde (İngilizce-Fransızca) eğitim veren en büyük üniversitedir.
Kanada’nın kalbi başkent Ottawa’da bulunan üniversite; fen bilimleri, sağlık, beşeri ve sosyal bilimler konusunda öğrenmek ve gelişmek için büyük imkânlar sunmaktadır. 40 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Ottawa Üniversitesi, 450’nin üzerinde eğitim programını 10  fakültesi aracılığıyla sunmaktadır ve Kanada’nın en büyük hukuk fakültesine sahiptir.
Ottawa Üniversitesi, lisans programlarının Fransızca eğitim veren bölümleri için uluslararası öğrencilere, Kanada vatandaşlarıyla aynı harç ücreti ödeme fırsatı veriyor; yani bir anlamda harç muafiyeti sağlıyor.

Kanada’da Fransızca eğitim almak isteyenler ve Fransız liselerinde okuyanlar için büyük fırsat!

Lisans eğitimi harç muafiyetinden yararlanabilmek için:

Fransızca eğitim verilen bir programa kabul edilmiş olmak, tam zamanlı öğrenci olarak kayıtlı olmak ve her dönemde minimum 9 kredi dersinin (3 ders) Fransızca olması ve eğitim boyunca belirli bir not ortalamasının sağlanması gerekiyor.
Harç ücretinden muaf olma ayrıcalığından “President’s” ve “Chancellor’s” burslarıyla birlikte yararlanılabilir.

Yükseklisans eğitimi harç muafiyetinden yararlanabilmek için:

Fransızca eğitim verilen bir programa kabul edilmiş olmak gerekiyor. Bunlar; Fransız Edebiyatı (PhD), İşitme Bilimi (MHSc), İş Terapisi (MHSc), Konuşma ve Dil Patolojisi (MHSc), Fizyoterapi (MHSc), Sosyal Hizmetler (MSW)

Detaylı bilgi için:

www.ottawa.edu

EduLife Canada