SAYIN VEFA ATAĞ’IN ATAMASI SAYIN VEFA ATAĞ’IN ATAMASI
Sayın Vefa Atağ, İstanbul Kanada Başkonsolosluğu’na Ocak 2018 tarihinde Ticaret Müsteşarı olarak atandı. Ve Türkiye’nin Kanada ile olan ticari ilişkilerinin ve özellikle eğitim, temiz... SAYIN VEFA ATAĞ’IN ATAMASI

Sayın Vefa Atağ, İstanbul Kanada Başkonsolosluğu’na Ocak 2018 tarihinde Ticaret Müsteşarı olarak atandı. Ve Türkiye’nin Kanada ile olan ticari ilişkilerinin ve özellikle eğitim, temiz teknolojiler, bilgi ve iletişim teknolojileriyle beraber otomotiv sektörleri alanlarındaki işbirliğinin geliştirilmesinden sorumlu olarak görev yapmakta.

Sayın Vefa Atağ, Azerbaycan Diller Üniversitesi İngilizce Dilbilim ve Çeviri alanında lisans, ABD’de Troy Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimleri aldı. 2005 yılında İstanbul’a taşındı ve Aspen Şirketler Grubu’nun İhracat departmanında çalışmaya başladı. Sayın Vefa Atağ, burada 2012 yılına kadar Doğu Avrupa ve Orta Asya bölgelerinde sorumluluklar aldı. 2013 yılında İngiltere rmalarının Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya’da büyümesine yardımcı olmak amacıyla İstanbul’ daki İngiltere Başkonsolosluğu, Ticaret ve Yatırım Şirketi’ne (UKTI) katılan Sayın Atağ, UKTI’de geçirdiği süre boyunca Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Finansal ve Profesyonel Hizmetler, Eğitim ve Akıllı Şehirler sektörlerine odaklandı. 2015 yılında İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’nda Ekonomi ve Refah Bölümü’ne Proje Müdürü olarak atandı.

Sayın Vefa Atağ’ın sunumuyla; 13 Şubat 2018’de Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 14 Şubat 2018’de İzmir Ticaret Odası’nda, 16 Şubat 2018’de Adana Ticaret Odası’nda, ‘Kanada’da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri’ düzenlendi. Sayın Vefa Atağ’ın seminerlerdeki sunumu; Kanada Ekonomisine Genel Bakış, Kanada ile Ticaret Yapmanın ve Kanada’da Yatırım Yapmanın Avantajları, Kanada’daki Ana Sektörler, Vize ve Göçmenlik Hakkında Genel Bilgiler, Kanada Tarafından Sağlanan Ticari Hizmetler başlıklarını içeriyordu. Ayrıca Kanada Ankara Büyükelçisi Christopher John Cooter, İstanbul Konsolosu ve Kıdemli Müsteşarı Christopher Wimmer da seminerlere katıldılar.

Kanada Ankara Büyükelçisi Christopher John Cooter, İstanbul Konsolosu ve Kıdemli Müsteşarı Christopher Wimmer ve Ticaret Müsteşarı Vefa Atağ’ın katılımlarıyla ‘Kanada’da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri’, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası.

EduLife Canada Magazine