Dil okullarının pek çoğu Kanada’daki kolej, üniversite gibi akademik kurumlarla anlaşmalı olduklarından, dil yeterliliği açısından gerekli seviyelerden mezun olan öğrenciler, bu akademik kurumlara sınavsız... Kanada’da Dil Eğitimi

Dil okullarının pek çoğu Kanada’daki kolej, üniversite gibi akademik kurumlarla anlaşmalı olduklarından, dil yeterliliği açısından gerekli seviyelerden mezun olan öğrenciler, bu akademik kurumlara sınavsız geçiş şansına sahip olabilirler.

Eğer uluslararası bir öğrenci olarak eğitim almak istediğiniz ülke konusunda Kanada’da karar kıldıysanız, hayatınızda yepyeni ve unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir döneme adım atmış olacaksınız. Yurt dışında uluslararası bir öğrenci olarak hem dil becerilerinizi geliştirecek hem de pek çok yeni kültürün içinde kişisel olarak kendinize farklı bir perspektif katmış olacaksınız.

İngilizce ve Fransızcayı resmi olarak kabul etmiş iki dilli bir ülke olarak Kanada’nın temsili olarak yurt dışında eğitim almak konusunda ilk hedef olmasının birincil nedeni, eğitim kurumlarının dünya çapında yüksek standartlara sahip, saygın ve hem Kanada hükümeti hem de özel sektör tarafından tanınan ve desteklenen uluslararası akademik kurumları bünyesinde barındırmasıdır.

Eğitim konusunda Kanada’nın en popüler şehirleri Toronto, Vancouver ve Montreal’dir. Her yıl pek çok ülkeden uluslararası öğrenciler öncelikle dil eğitimi almak için Kanada dil okullarını tercih etmektedir. Bu dil okullarının çoğu Kanada’daki kolej, üniversite gibi akademik kurumlarla anlaşmalı olduklarından, dil yeterliliği açısından gerekli seviyelerden mezun olan öğrenciler, bu akademik kurumlara sınavsız geçiş şansına sahip olabilirler. Bu nedenle ESL (English as a Second Language) programları diye bilinen İngilizce dil eğitimi programlarını, Kanada’nın başarısını uluslararası anlamda kanıtlamış eğitim kurumlarından almak son derece doğru bir tercih olacaktır.

Kanada’da eğitim veren dil okullarının sunduğu programları şöyle sıralayabiliriz:

  • Genel İngilizce, Genel Fransızca
  • İş İngilizcesi, İş Fransızcası
  • TOEFL, IELTS, DELF, DALF, TEF, TF hazırlık kursları
  • Cambridge FCE-CAE, DELF sınav hazırlık kursları Yaz kampları
  • TESOL sertifika programı (Anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için)

Başvuru evrakları

Dil eğitimi başvuruları, yapılan en kolay başvurulardan biridir. Evrak olarak okulların başvuru formlarının doldurulup gönderilmesi yeterlidir. Bazı okullar kabul mektubuna işlemek için pasaport numaranızı da isteyebilir. Başvuru ücreti okuldan okula değişiklik gösterir ve ortalama 100-150 Kanada doları arasındadır.

Yazı: Tuğçe İBİŞ

EduLife Canada Magazine