Kanada, iki resmi dile sahiptir. Quebec eyaletinin resmi dili Fransızca, New Brunswick eyaletinin resmi dili hem Fransızca hem İngilizce, diğer tüm eyaletlerin resmi dili...

Kanada, iki resmi dile sahiptir. Quebec eyaletinin resmi dili Fransızca, New Brunswick eyaletinin resmi dili hem Fransızca hem İngilizce, diğer tüm eyaletlerin resmi dili ise İngilizcedir. Bu nedenle Kanada, İngilizce’yi de Fransızca’yı da rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir ortam sunar. Altı aydan kısa süreli dil eğitimi için öğrenci vizesine ihtiyaç yoktur. Altı aydan uzun süreli eğitimlerde mutlaka öğrenci vizesi alınmalıdır. Okulun öğrenci sayısı, öğrencilere sağladıkları olanaklar, öğrencilerin geldikleri ülkelere göre iyi bir dağılım göstermesi, eğitim ücreti ve sundukları aktiviteler önemli kriterlerdir. Dil okulunun sağladığı esneklikler, performansınıza göre sınıf atlatma gibi seçenekler sunabilmeleri de dikkate alınmalıdır.

Sunulan Programlar:

  • Genel İngilizce, Genel Fransızca
  • İş İngilizcesi, İş Fransızcası
  • TOEFL, IELTS, DELF, DALF, TEF, TFI hazırlık kursları
  • Cambridge FCE-CAE, DELF sınav hazırlık kursları yaz kampları
  • TESOL sertifika programı (Anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için

Başvuru Koşulları:

Dil okuluna kayıt olmak için herhangi bir ön şart gerekmemektedir. Dileyen herkes, hangi okuldan mezun olursa olsun başvuru yapabilir.

Başvuru Evrakları:

Evrak olarak okulların başvuru formlarının doldurulup gönderilmesi yeterlidir. Bazı okullar kabul mektubuna işlemek için pasaport numaranızı da isteyebilir.

Başvuru Tarihleri:

Dil okullarına yılın her döneminde, her ay başında, hatta her hafta başında başlamak mümkündür. Kolej ve üniversitelerde, 7 haftalık veya 3 aylık dönemler şeklinde de dil eğitimi verilmektedir. Eylül, Kasım, Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz ayları genellikle başlangıç dönemleridir.

Çalışma İzni:

Dil okullarına gelen yabancı öğrencilere maalesef çalışma izni verilmez. Öte yandan, dil eğitimi kolej veya üniversite bünyesinde alındığı takdirde bu mümkündür.

Maliyetler:

Okulların başvuru ücreti okuldan okula değişiklik gösterir ve ortalama 100- 150 Kanada doları arasındadır. Kanada’da konaklama, yeme-içme, eğitim ücreti ve cep harçlığı da dâhil olmak üzere üç aylık bir eğitimin maliyeti ortalama olarak 6.000-8.000 Kanada doları arası, 6 aylık bir eğitim programı ve yaşam ücreti ise ortalama 12.000-15.000 Kanada doları arasındadır.