EĞİTİMDE TÜM GÖSTERGELER KANADA’YA EĞİTİMDE TÜM GÖSTERGELER KANADA’YA
Birleşmiş Milletler tarafından da bir çok kez dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkesi seçilen Kanada, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun,... EĞİTİMDE TÜM GÖSTERGELER KANADA’YA

Birleşmiş Milletler tarafından da bir çok kez dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkesi seçilen Kanada, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun, güvenli ve kaliteli seçeneklerden biri haline gelmiştir. Kanada’nın yüksek kalitede yaşam standartları ve eğitimini ayrıcalıklı kılan sebepler ilginizi çekecektir.

Dünyada değer gören nitelikler

Kanada’nın yüksek akademik standartları içindeki titiz kalite kontrolleri alacağınız yüksek kaliteli eğitimle kariyer yaşamınızda kapılar açılır. Kanada’da sahip olacağınız bir derece, diploma veya sertifika küresel olarak tanınır.

Ekonomik eğitim

Kanada’daki eğitim kalitesi ve yaşam standartları dünyanın en yüksekleri arasındadır, ancak uluslararası öğrenciler için yaşama ve öğrenim ücretleri genel olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi diğer ülkelere göre daha düşüktür. Bu nedenle de Kanada her düzeyde eğitim için tercih ediliyor.

Çok kültürlü bir toplum

Kanada’da neredeyse her etnik grup kendine yer bulur. Dolayısıyla farklı kültürlere ait yiyecekleri bulmak hiç de zor değil ve bu farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle oluşan etkinlikler dünyanın başka hiçbir yerinde olmadığı kadar yaratıcılıklarla doludur.

Sağlıklı ve güven içinde olacağınız bir toplum

Kanadalıların samimi ve açık görüşlü oldukları biliniyor. Ayrıca yıllardır Birleşmiş Milletler tarafından Kanada dünyanın
en yaşanabilir ülkelerinden biri olarak seçiliyor. Kanada’da uluslararası bir öğrenci olarak siz de insan haklarına, eşitliklere, istikrarlı ve barışçıl bir topluma saygı duyan bir toplum içinde yer almanın tadını çıkarırsınız.

Dünya standartlarında dil eğitimi

İki dilli bir ülke olan Kanada, dil eğitiminde dünya lideri konumunda. Fransızca ve İngilizce’yi birinci ve ikinci dil olarak öğretmek, Kanada eğitiminin ayrılmaz bir parçası.

Üniversite Sınavına Son!

Kanada üniversitelerinde istediğiniz bölümde lisans eğitimine başlamak için Türkiye’deki gibi üniversite sınavına girmeniz gerekmez. Meslek liseleri dâhil hangi tür liseden mezun olduğunuz da önemli değil. Lisede sayısal , sözel, eşit ağırlık ya da dil, hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın, Kanada üniversitelerinde istediğiniz tüm bölümlere başvurabilirsiniz.

Heyecan verici bir kampüs yaşamı

Kanada’da kampüsler size son teknolojiyle donatılmış olmanın dışında, kaliteli ve olimpik özellikleri olan spor tesisleri, halka açık konser salonları, sanat galerileri ile ikinci bir öğrenme alanı olarak sunulur. Bunun yanında ortak ilgi alanlarına sahip kişilerle radyo, gazete gibi organizasyonlarda çok önemli deneyimler kazanırsınız.

Yenilikçi ve çok çeşitli araştırma olanakları

Araştırma, Kanada’da eğitimin en önemli unsurlarından biri. Kanada’da devlet ve sanayiciler birlikte telekomünikasyon, tıp, tarım, bilgisayar teknolojisi ve çevre bilimi gibi araştırmaları desteklerler. Siz de bu dinamik yapının içinde yer alma fırsatı bulursunuz.

Benzersiz bir akademik ortam

Kanada’nın akademik ortamında, yalnızca analiz ve iletişim becerileri kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi nasıl ifade edeceğinizi, yaratıcılığınızı ortaya koymayı ve kendinize güveninizi geliştirmeyi öğrenirsiniz. Sahip oldukları mükemmel akademik altyapı sayesinde öğretmenler ve öğretim görevlileri, sınıf içi etkileşim ve işbirliği ile her zaman derslere yardımcı olmaya hazırdırlar.

İş olanakları

Uluslararası öğrenciler için mezuniyet sonrası çalışma süresi, “Citizenship and Immigration Canada” tarafından aldığınız eğitimin süresine göre belirlenir. Ayrıca Staj ve co-op programları aracılığıyla öğrenim görülen alanda iş tecrübesi edinebilir ve bunu yaparken bir gelir de elde etmiş olursunuz. 1 senelik programdan sonra 1 yıl, 2 senelik programdan sonra 3 seneye kadar çalışma izni verilir.

Göçmenlik imkânı

Kanada’da eğitim almış ve Kanada iş tecrübesine sahip bazı uluslararası öğrencilerin Kanada’dan ayrılmak zorunda kalmadan kalıcı ikamet izni için başvurabileceği bir ülke.

Okulunuz tamamlandıktan sonra Kanada’ya göç etme olasılığı hakkında daha fazla bilgi için, “Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Merkezi” web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html

Yazı: Ciran Derya AYGÜL

EduLife Canada Magazine