FULFORD DİPLOMA & HYBRID (ONLINE) PROGRAMI FULFORD DİPLOMA & HYBRID (ONLINE) PROGRAMI
Kanada’nın Brockville şehrinde 2002 yılında kurulan ve 2017 yılından bu yana BAU Global bünyesinde faaliyet gösteren Fulford Academy Kanada’nın önde gelen özel bir gündüz/yatılı... FULFORD DİPLOMA & HYBRID (ONLINE) PROGRAMI

Kanada’nın Brockville şehrinde 2002 yılında kurulan ve 2017 yılından bu yana BAU Global bünyesinde faaliyet gösteren Fulford Academy Kanada’nın önde gelen özel bir gündüz/yatılı okuludur. Bulunduğu bölge lokasyon itibariyle Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre dünyanın en güvenli şehirlerinden biri seçilmiş olması, şehrin sosyo-kültürel yapısı, öğrencilerimize konakladıkları süre zarfı içerisinde şehrin de sosyal alanlarını en sağlıklı şekilde kullanabilmeleri imkânı tanımaktadır.

Yaz dönemi oryantasyon programları, akademik yıl programları ve en önemli programlarından birisi olan Çift Diploma Programı Türkiye’de bulunan öğrencilerimize yurt dışı üniversitelerine başvuru, kabul ve burs alma noktasında önemli imkânlar sağlamaktadır.

Çift Diploma Programı tamamlandığında üniversite eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz, Kanada, ABD ve İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede geçerli Ontario Secondary School diploması almaya hak kazanırlar.

Programa katılım sağlamak isteyen öğrencilerimiz öncelikle Kanada’da bulunan eğitmenlerimiz tarafından sözlü mülakata alınır ve sonrasında uluslararası dil yeterlilik sınavlarından en az birinden minimum orta seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olduklarını belgelemeleri gerekmektedir .

Çift Diploma Programı 10. sınıf itibari ile başlayarak, diplomanın alınabilmesi için öğrencilerimiz 10, 11, ve 12. sınıfların üç yaz dönemini başarı ile tamamlamalıdırlar.

Fulford Academy Çift Diploma Programı sürecini öğrencilerimizin başarılı bir şekilde tamamlayabilmesi için üç farklı seçenek sunmaktadır.

 1. Seçenek: 10-11-12 Yaz Dönemleri Kanada’da sınıf içi eğitim.
 2. Seçenek: 10. Sınıf Yaz Dönemi Kanada’da sınıf içi eğitim.
  1. Sınıf Yaz Dönemi Kanada’da sınıf içi eğitim.
  2. Sınıf Yaz Dönemi online eğitim.
 3. Seçenek: 10. Sınıf Yaz Dönemi Kanada’da sınıf içi eğitim.
 4. Sınıf Yaz Dönemi online eğitim.
 5. Sınıf Yaz Dönemi online eğitim.
 • Programlarımızda Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları öğrencileri için geçerli %20 burs imkânı sağlanmaktadır.
 • Çift Diploma Programları her yıl 12 Temmuz – 31 Ağustos olarak uygulanmaktadır.

Fulford Academy Çift Diploma Programı’na katılacak öğrencilerimiz için en önemli avantajlardan biri de Kanada’da birçok üniversite tarafından yalnızca Kanada’dan alınan lise diplomalarına tanınan burs olanaklarına başvurabiliyor olmaları ve Oxford dahil olmak üzere birçok İngiliz üniversitesinde akademik hazırlık yılından muaf olma olanağı bulmalarıdır.

Fulford Academy’nin yüksek oranda farklılaştırılmış talimatlar ile yoğun dil desteği içeren Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Estetik, Mimari ve Güzel Sanatlar (STEM+A) alanlarına ağırlık veren benzersiz müfredatı, küresel eğitim kuruluşlarına kabulde rekabet avantajı sağlamaktadır. Fulford Academy olarak farklı kültürleri ve değişik bakış açılarını kapsayan olağanüstü bir çeşitliliği yaşatıyoruz.

Fulford Academy, öğrencilerimizin akademik olarak gelişimlerinin yanı sıra, sunmuş olduğu kültürel geziler, üniversite gezileri ve eğlence turları ile unutulmaz bir hayat tecrübesi ve İngilizcelerini eğlenerek geliştirmeleri için birçok farklı imkân sunmaktadır…

EĞİTİMİN GELECEĞİ, BUGÜN ONLINE!

Fulford Academy ile Kanada Tarzı Eğitim;

Kanada’ya gitmeden Kanada Lise Diploması edinmek ister misiniz? Bunu tamamen online Fulford Academy sistemi ile yapabilirsiniz. Fulford Academy, online sınıflarla sürekli akademik mükemmelliği amaçlayan BAU Global ağının bir parçası olan Kanada/Brockville’de özel bir okuldur. Fulford Academy kursları dünyanın en saygın lise diplomalarından biri olan OSSD müfredatı kullanılarak tasarlanmıştır. Akademinin dersleri online olarak öğrencilerle eş zamanlı olarak eğitim veren Kanada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı öğretmenler tarafından yapılmaktadır.

%100 Online Olarak Lise Diplomanı Edin!

Google sınıflar sayesinde, online öğrenciler 9,10,11 ve 12. sınıftaki akademi öğrencileriyle birlikte basit ve etkili bu online platformu kullanarak eğitim alırlar. Her hafta öğrencilere hafta boyunca istedikleri zaman tamamlayabilecekleri bir ders ve alıştırmalar verilir.

Fulford Academy Online Derslerin Faydaları :

1.   Nitelikli Kurslar: Dersler Kanada müfredatının yüksek standartlarını karşılar. Fen, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanatın (STEM + A) müfredat içerisinde bütünleştirilmesiyle genellikle üniversiteye ayrılan becerileri öğretir. Alınan online eğitimler yenilikçi akademisyenlerin yönlendirmeleriyle kültürel zenginliği karşılar.

2.    Kişiselleştirilmiş Öğretim: Küçük sınıflar, öğrencilerin bir öğretmenden çok eğitim koçu olan Ontario College sertifikalı öğretmenlerin cesaretlendirici yardım ve desteği demektir. Öğrencilerin kişisel öğrenme hedeflerini tanımlamalarına yardımcı olurlar ve öğrenme stiline dayalı bir eğitim planı oluştururlar.

3.    Mükemmel Destek: Zor bir kavramı kavramak için özel ders mi istiyorsunuz? Zaman yönetimi hakkında tavsiye mi arıyorsunuz? Danışman rehbere ya da üniversite başvurusu için yardıma mı ihtiyacınız var? Bir Online Fulford öğrencisi olarak, öğrenci merkezli destek hizmetinizde!

4.       Harika Değer: Fulford Academy, online eğitimi; avantajları ile birlikte geleneksel bir sınıf ortamının en iyi birleşimidir. Öğretmen tarafından oluşturulan videolar, Google Hangouts aracılığıyla yüz yüze geribildirim, öğrencilerin kendilerini sınıfta gibi hissetmelerini sağlar. İsteğe bağlı dersler, kendi hızınızda öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Çevrimiçi platformun nasıl çalıştığına dair görseller ve daha detaylı bilgi için www.fulfordacademy.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın eğitim lideri Kanada’da,

Fulford Academy ile geleceğe…

Fulford Academy, görkemli St. Lawrence Nehri’nin üzerindeki ünlü 1000 Islands adalarına ev sahipliği yapan Brockville, Ontario, Kanada’da bulunan özel bir yatılı okuldur. 2002’de kurulmuş olan Fulford Academy, 7. Sınıftan 12. Sınıfa kadar eğitim imkânı sunmakta olup, bu süreci başarı ile tamamlayan öğrenciler dünyaca tanınmış Ontario Orta Öğretim Diploması’nı (OSSD) (Ontario Secondary School Diploma) almaya hak kazanırlar. Fulford Academy olarak sunmakta olduğumuz özel programlarımız arasında İngilizce Hazırlık, Üniversite Hazırlık, Çift Diploma Programı ve Akademik Yaz Okulu yer almaktadır. Fulford Academy 2018 yılı itibariyle sunmakta olduğu seçeneklerini geliştirerek, gündüz öğrencilerine anaokulundan 6. Sınıfa kadar eğitim vermeye de başladı. Fulford Academy’nin farklılaştırılmış eğitimi, yoğun dil desteği ve Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat (STEM +A) ağırlıklı eşsiz müfredatı, öğrencilerin dünya çapındaki eğitim kurumlarına seçilerek kabul edilmelerini sağlar.

Öğrencilerimiz kültürlerarası bir ortamda, dinamik bir akademik eğitimin yanı sıra çok sayıda sosyal ve kültürel aktivite ile zenginleştirilmiş bir öğrencilik yaşamanın ayrıcalıklarından yararlanarak yetişir ve gelişirler. Öğrencilerimiz geziler ve ders dışı faaliyetler sayesinde Kanada kültürünü benimserken yeni fırsatlar yakalamakta; yerel gönüllülük ve liderlik fırsatlarını değerlendirerek özgüven kazanmakta ve öğrendiklerini gerçek hayat koşullarına uygulama becerilerini geliştirmektedir.